9 Şubat 2019 (13:30 - 17:30)
Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu
9 Şubat 2019 / 13:30 - 17:30
Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu

Empati

Dr. Önder YAMAN

Üroloji profesörü, EAU Androlojik Üroloji Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi, Ankara Üniversitesi Üreme Sağlığı, Teşhis, Tedavi, Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışma Kurulu üyesi

1968 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Önder Yaman, 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Uzmanlığında birçok ödüle layık görülen Önder Yaman, 2008 yılında profesörlük unvanını aldı.
Bir dönem Türk Androloji Derneği ve Türk Üroloji Derneği’nde başkanlık görevlerinde bulunan Yaman, Türk Üroloji Dergisi’nde (Turkish Journal of Urology) baş editörlük yaptı. 2014 yılında ESSM’nin (Avrupa Seksüel Tıp Derneği) yaptığı sınavı başarıyla geçerek “Fellow of the European Committee of Sexual Medicine: (FECSM)” unvanını alan Yaman, aynı dernekte yönetim kurulu asil üyesi olarak bulundu.
Avrupa Üroloji Derneği Androlojik Üroloji Bölümü Yönetim Kurulu ve Ankara Üniversitesi Üreme Sağlığı, Teşhis, Tedavi, Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Danışma Kurulu üyeliğine devam etmektedir.
Önder Yaman’ın Uluslararası bilimsel dergilerde basılan 80’in üstünde çalışması ve bu çalışmalara yapılmış 1.500’ün üstünde bilimsel atıfı bulunmaktadır.