9 Şubat 2019 (13:30 - 17:30)
Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu
9 Şubat 2019 / 13:30 - 17:30
Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu

Roma'ya Sevgilerle

Dr. Hakan UNCU

Genel Cerrahi profesörü. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Damar Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı, Yara Ünitesi Yöneticisi. Türkiye’nin Avrupa Yara Organizasyon Kurulundaki temsilcisi. Kendisi için öğrencileri çok değerlidir. İtalya’yı, İtalyan tarzını, özellikle Roma’yı sever, bunu da herkes bilir.

Dr.Hakan UNCU Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, kazandığı Boğaziçi Üniversitesi’ne mecburi hizmet gerekçesi ile kaydı yapılmamıştır. Mecburi hizmeti sonrası Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlamış, kazandığı burs sonrası eğitimine Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Prof.Paolo Fiorani’nin klinik asistanı olarak devam etmiştir.
Londra Üniversitesi Charing Cross Hospital’da Prof. Greenhalgh’un da öğrencisi olan Dr. Uncu, farklı zamanlarda İtalya Istituto Europea di Oncologia’da ve Nottingham’da meme kanseri üzerine, Firenze ve Bologna’da varis tedavileri, Milano’da bacak yaralarının tedavileri konularında klinik çalışmalara katılarak eğitimini sürdürmüştür.
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. Diğer yandan, halen öğrencisi olduğu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni de tamamlamayı arzu etmektedir.